V Třebíči se koná výstava Fotografie židovských hřbitovů

zidovske hrbitovy ikonaŽidovské pohřební zvyklosti se v mnohém liší od křesťanských či civilních pohřbů. Židovské hřbitovy jsou nazývány „zahradou života“ či „věčnou zahradou“. V České republice se do dnešních dnů dochovalo pouhých cca 350 židovských hřbitovů (v kraji Vysočina 31) a mnohé z nich jsou významnými kulturními památkami. Podle čitelných náhrobků jsou některé hřbitovy již ze 14. století. Výstava Fotografie židovských hřbitovů Milana Slavingera bude přístupná od středy 6. 2. 2013 do 17. 3. 2013 v prostorách Zadní synagogy v Třebíči.

Číst dál...

Expediční kamera letos navštíví 150 měst

expedicni kamera foliNejvětší cestovatelská a outdoorová akce u nás, filmový festival Expediční kamera proběhne v únoru a březnu (6. 2. – 31. 3. 2013) ve více než 150 městech České republiky. Tento unikátní projekt Vám přinese sedm nejlepších filmů sezóny z celého světa. Čeká vás nabitý večer plný dobrodružství, napětí, úžasných záběrů i výkonů.

Číst dál...

ROZHOVOR: Kapela MIG 21 zahájila podzimní turné

mig21 ikonaMIGEM K LIDEM je letošní název pro tradiční podzimní klubové turné skupiny MIG 21, které začlo koncertem 12. října v Mariánských Lázních a skončí ještě více tradičním dvojkoncertem v pražském Lucerna Music Baru (28. a 29. listopadu). Během více než měsíce a půl zavítá pětice muzikantů do patnácti měst v České a Slovenské republice. ROZHOVOR S FRONTMANEM KAPELY JIŘÍM MACHÁČKEM NAJDETE UVNITŘ ČLÁNKU.

Číst dál...

Prázdniny v Telči startují již tento pátek

telc balon ikonaZahájení jubilejního 30. ročníku multižánrového hudebního festivalu Prázdniny v Telči se odehraje již tento pátek 27. července na nádvoří zámku v Telči. Slavnostní zahajovací ceremonie festivalu se tradičně odehrává v různém duchu a věrní návštěvníci Prázdnin v Telči tak už mohli zažít zahájení pohádkové, renesanční, africké, irské, šamanské, benátské či židovské. Letos se kvůli blížícímu datu údajného konce světa promění celý zámek ve slavný Restaurant na konci vesmíru, tedy prapodivný podnik, který britský spisovatel Douglas Adams popsal jako perfektní místo pro oslavu konce světa.

Číst dál...

Oldstars zahrají Hamleta na letní scéně na Helfenburku

divadlo na helfenburku oldstarsPro naši letní scénu na hradě Helfenburk u Bavorova připravujeme nejslavnější divadelní hru nejslavnějšího dramatika. „Jak vyčpělý a zbytečný a sprostý mi připadá náš svět! Hnus je to, hnus! Zahrada plná plevele, co žene na semeno. Jak bují, jak se všude rozlézá, fuj! Že došlo to až sem!" Generační vzpoura proti zaběhlým mocenským mechanismům světu rodičů. Jak současné!

Číst dál...

REKLAMA