Hrady a zámky v jižních Čechách si na státní svátek připravily bohatý program

hrad_strakoniceProdloužený víkend 28. – 31. 10. 2010, zahrnující v sobě i státní svátek a podzimní školní prázdniny, lze strávit na některém ze státních hradů či zámků. Přestože se již schyluje k samotnému závěru letošní sezóny, mnohé z památek ve správě Národního památkového ústavu připravily doprovodné akce, které Váš rodinný výlet dozajista ozvláštní. UVNITŘ ČLÁNKU SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT JEJICH PŘEHLED NA PAMÁTKÁCH JIŽNÍCH ČECH!

Číst dál...

Karel Gott zazpívá na výjimečném koncertě pro prachatický hospic

karel_gottZpěvák Karel Gott vystoupí v úterý večer v Prachaticích na výjimečném koncertě. Jak agentuře Mediafax řekl ředitel Hospicu sv. Jana Nepomuka Neumanna Robert Huneš, výtěžek akce bude směřovat právě na provoz tohoto jediného zařízení v kraji, které umožňuje nevyléčitelně nemocným důstojně dožít.

Číst dál...

BAZAR Rock v Pelhřimově oslaví 25. narozeniny

bazar_rock_13092010V letošním roce slaví rocková kapela BAZAR čtvrt století svého fungování  a kde jinde by se tato událost měla oslavit, než v jejím rodném Pelhřimově. Skupina vznikla v červnu 1985 a vystřídalo se v ní několik výborných muzikantů.  Z původní sestavy zůstal pouze zpěvák Vašek Pěnka a kytarista Zdeněk Duda. Na druhou kytaru hraje v současné době Ladislav Berka, na basovou kytaru Vladimír Voplakal, na klávesy hraje Lukáš Novák a za bicími se usadil Jarda Hrůza. BAZAR hraje skladby ze své vlastní tvorby i z dílen věhlasných rockových či metalových kapel jako jsou zejména Deep Purple, Y&T či  Whitesnake.

Číst dál...

Čtvrtý ročník kultovní párty obíhající celý svět se blíží

therapy2THERAPY SESSIONS – Czech Republic se vrací do Českých Budějovic, tentokrát v ještě ultimátnější podobě. Už 11. listopadu se můžete těšit na jedinečnou stage design od Kolabs Visual Artists, tři headlinery z bookingu Anger Management, ale také na neméně zajímavou druhou stage s francouzskými Audiotrix, kde zazní pestrá škála stylů, od dubstepu přes psytrance až po hardtekno. Hudba v prostorách KD Gerbera se rozezní ve 21:00 a nezastaví se až do sedmé hodiny ranní.

Číst dál...

Jihočeské památky nabízejí turistům navíc i výstavy

jhradecKromě klasických prohlídek čekají na návštěvníky na jihočeských hradech, zámcích a klášteru Zlatá Koruna také rozmanité výstavy. Největší koncentrace výstavních prezentací je na v Nových Hradech, další je možné zhlédnout také na zámcích v Českém Krumlově, Hluboké, Jindřichově Hradci, Kratochvíli a Třeboni nebo na hradech Landštejn, Rožmberk a Zvíkov.

Číst dál...

REKLAMA